Czym powinna charakteryzować się dobra hostessa?

Czym musi charakteryzować się dobra hostessa?

Szukasz odpowiedniej osoby na miejsce hostessy? A może jesteś osobą zainteresowaną pracą w owej branży? Hostessa to osoba, która powinna charakteryzować się nienagannym wizerunkiem i ciepłym uśmiechem, w końcu własną postawą powinna przyciągnąć klientów i nakłonić ich do zaznajomienia się z produktem. Które cechy są ważne w pracy hostessy?
Po pierwsze – wygląd! Osoba na stanowisku hostessy niewątpliwie musi charakteryzować się schludną postawą – zapuszczona pani, z rozczochranymi kłakami i niestarannym makijażem raczej zniechęci klientów i nie wzbudzi zaufania. Istotny jest tu ubiór, jaki powinien być wyprasowany, w dobrym rozmiarze, świeży i wyprany – niedopuszczalne będą zauważalne plamy, albo zagniecenia. W designie hostessy ogromnie istotny jest również make-up. musi być stonowany, oczy jedynie subtelnie podkreślone, bez mocnych kresek lub bardzo ciemnych cieni. Powinno się postawić akcent na usta – dzięki czerwonej pomadce uśmieszek hostessy będzie jeszcze bardziej zachęcający. Nie bez znaczenia jest również poprawna uczesanie. Włosy powinny być starannie ułożone i upięte, szczególnie jeśli hostessa poleca towary spożywcze. {Jeżeli na co dzień dbasz o swój wizerunek i masz cudowny uśmiech, winnaś rozważyć profesję hostessy!
Po drugie – życzliwość i dobry kontakt z drugim człowiekiem. Nie da się ukryć, że praca hostessy polega na komunikacji z ludźmi. Osoba skromna, zamknięta w sobie zdecydowanie nie odnajdzie się na tym stanowisku. Istotne jest przyjazne podejście do klienta, zdolność rozmowy i dar do zaciekawienia klienta przedstawianym towarem. Hostessa musi posiadać ciepły uśmiech i pokłady empatii. Jeśli jesteś osobą przyjazną, prosto nawiązujesz nowe kontakty, potrafisz mówić i słuchać, to z pewnością odnajdziesz się na stanowisku hostessy.
Po trzecie – trwałość i dyspozycyjność. Niestety, zawód hostessy wymaga przebywania w pozycji stojącej przez długi czas. Osoby, które mają tendencje do omdleń nie mogą decydować się na tego rodzaju profesję. Czasami ulgę może przynieść zamiana obuwia na płaskie, chociaż nie zawsze jest to możliwe, w szczególności jeśli pracodawca wymaga konkretnego kostiumu. Dyspozycyjność w zawodzie hostessy też jest bardzo ważna – Warto mieć na uwadze, że w tym fachu najczęściej pracuje się popołudniami lub w weekendy. Nie dla każdego będzie to barierą – dla młodej studentki, która pragnie w wolnych chwilach zasilić swój budżet będzie to bardzo dobre rozwiązanie!
Nie da się ukryć, że praca hostessy nie jest dla wszystkich. Jednakjeśli charakteryzujesz się komunikatywnością, otwartym uśmiechem, dbasz o swój wygląd i posiadasz sporo przydatnej werwy – wyraźnie warto podjąć próbę!


Możliwość komentowania została wyłączona.